Nabízené zboží Maxgear (Alco) - standartní kvalita
Moderní technologie výroby olejových filtrů zaručuje možnost jejich využití i při tzv. long-life výměnách, tedy i při aplikaci moderních maziv včetně olejů lehkoběžných. Jak doporučuje každý výrobce automobilů, na výměnu olejových filtrů je třeba dbát. Při zanedbání péče totiž může hrozit nejen snížení výkonu vozidla, ale i poškození jeho motoru. U starších typů motorů nebo v nákladních automobilech nalezneme spíše vložky do olejových filtrů. Ty svou výhodu mají mimo jiné v tom, že jsou méně nebezpečné pro životní prostředí. Dalším typem jsou filtry kazetové. Ty se liší svou vnitřní strukturou a druhy ventilů (přepouštěcí a protivratné ventily), které se nacházejí uvnitř a právě ony rozhodují o správné filtraci olejového systému.
Palivové filtry slouží k zajištění čistoty obsažené v benzínu, motorové naftě a instalují se dokonce i v pohonech LPG. Zachycují mikroskopické částice v něm obsažené a tím prodlužují životnost a spolehlivost vstřikovacích zařízení a karburátorů. Požadavky na filtry jsou velmi vysoké. U moderních motorů se vyžaduje zachycování nečistot o řádovém poměru 3÷5 µm s účinností vyšší než 90%.
In-line palivové filtry jsou určeny pro benzínové karburátorové a vstřikovací motory a ve filtraci jsou vysoce účinné. Kazetové papírové filtry se podobají olejovým kazetovým filtrům, neobsahují však již žádný vnitřní ventil.
Neméně důležité jsou také filtry vzduchové, které se starají o optimální kvalitu nasávaného
vzduchu. Úkolem vzduchových filtrů je zadržování pevných částic, jakými jsou minerální prach, saze a organické částice, které se nacházejí ve vzduchu nasávaném do motoru. Pokrok v oboru konstrukce filtrů a používaných filtračních materiálů působí, že v současnosti vyráběné vzduchové filtry dosahují 99,9% účinnosti filtrování nečistot pro částice o rozměru sotva několik milimetrů.
Kabinové filtry v současnosti dokáží efektivně zamezit průniku nežádoucích prachových částic do kabiny vozu. Díky kvalitní filtraci vzduchu se tak snáze předejde nadměrné únavě, častým alergiím a celkově se zvýší komfort osob během cesty.
Níže uvedený diagram znázorňuje velikost částeček nečistot, které se nacházejí ve vzduchu kolem nás. Koncentrace jednotlivých druhů znečištění závisí na mnoha činitelích, jakými jsou roční období, ale i počasí, míra exhalací z průmyslové výroby či intenzita silniční dopravy. V kabinách automobilů, které nejsou vybaveny protiprachovým filtrem, může prašnost vzduchu dosáhnout až šestinásobně vyšší koncentrace, než mimo vozidlo.
Velikost částeček nečistot, které se nacházejí ve vzduchu kolem nás:
Dýchací ústrojí člověka většinu nečistot vdechovaných spolu se vzduchem vstřebává. Výzkumy ukázaly, že částice o velikosti větší než 10 µm jsou zadržovány v nosu a ústech. V průdušnici a průduškách se vstřebávají nečistoty velikosti 3-10 µm, zatímco nečistoty velikosti menší, než 3 µm se dostanou bez problému až do plicních sklípků, kde se dále usazují. Ačkoliv je pravda, že plíce mají samočisticí vlastnosti, inhalace škodlivých plynů spolu s prachovými částicemi má negativní, často až nenapravitelný dopad na zdraví.
Nejžádanější položky filtrů naleznete skladem v našem kamenném obchodě Autotwin . Kompletní sortiment více než 400 položek si můžete prohlédnout také na www.alcofilters.com nebo přímo zde, v našem e-shopu.
Zdroj: internet